Ana içeriğe atla

Harç İadesi Alabilmek İçin Ne Yapmam Gerekir?

Harç iadesi talebinde bulunacak öğrenci gerekçesini belirttiği dilekçesinde TCKN, Ad Soyad,  ve Kendi TCKN’sine ait Banka tarafından açılmış kayıtlı Iban bilgilerini belirtip; bankaya yatırılan harç tutarına ait banka dekontunu ekleyerek öğrenim gördüğü Bölümün Öğrenci İşleri Birimine başvurusunu yapması gerekir.

 

Örnek Matbu Dilekçeyi Nasıl Temin Edebilirim?

www.subu.edu.tr/dilekceler/iadedilekcesi.doc adresinden temin edebilirsiniz.

 

Yatırdığım Ücretin Banka Dekontunu Nasıl Alabilirim?

Ücretin yatırıldığı ilgili banka şubesinden veya internet bankacılığı üzerinden dekont alınabilmektedir.

 

İade İşlemi Süreci Nasıl İşlemektedir?

Harç iade başvurusu yapacak öğrenci, iade dilekçesi ve eki banka dekontunu öğrenim gördüğü Bölümün Öğrenci İşleri Birimine verir. Öğrenci İşleri Birimi, öğrenciye harç iadesi yapılması için gerekli incelemeleri yapar. Öğrenci İşleri Birimi Harç iadesi yapılması uygun görülen öğrencilere ait bilgileri Ebys sistemi üzerinden Resmi yazı ve ekleri ile birlikte Strateji Geliştirme Daire Başkanlığına iletir. Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı (Muhasebe Kesin Hesap ve Raporlama Şube Müdürlüğü) Gelen yazı doğrultusunda  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından teyidini yaparak  ilgili kişilerin banka hesaplarına ait Iban numaralarına  aktarımını sağlayarak  ödemeyi  gerçekleştirir.

 

İade İşlemi Süreci Ne Kadar Sürmektedir?

Öğrenci İşleri Birimine verilen dilekçenin Strateji Geliştirme Daire Başkanlığına gelmesinden itibaren 2 ila 4 iş günü arasında iade işlemi yapılmaktadır.

 

İade Dilekçesine Verdiğim Halde Ücret Hesabıma Yatmadı Ne Yapmam Gerekli?

 Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı (Muhasebe Kesin Hesap ve Raporlama Şube Müdürlüğü) ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.